DJe

Dorota Zyskowska

Stosunek Doroty do tangowej muzyki oparty jest na całkowitej pasji i absolutnym uwielbieniu. Poświęca muzyce każdą wolną chwilę. Mówi się, że wśród najważniejszych cech DJ-ja powinna być empatia. Ona ją właśnie ma. Jej granie cechuje duże wyczucie tego, do czego chcieliby tańczyć uczestnicy milongi. Uwielbia tanga z pięknymi wokalami oraz tanga instrumentalne głębokie, z drugim dnem, a jej ulubioną orkiestrą jest Anibal Troilo, jednakże nie wyobraża sobie milongi bez Pugliese, D’Arienzo czy Laurenza. Jest twórcą pierwszego w Polsce tangowego radia: http://radiotango.uno/en/#about

Konrad Kryński zaczął tańczyć tango w 2008 i wkrótce potem został DJ-em. Od tego czasu grał na wielu międzynarodowych wydarzeniach tangowych w większości krajów europejskich i nie tylko. W trakcie jego setów usłyszycie szeroki wybór kasycznych tang przyprawionych eksytującymi i mniej znanymi utworami.

Konrad Kryński

Anna Sieprawska

Wychowałam się w muzycznej rodzinie, muzyka towarzyszy mi w życiu od zawsze.  Z tangiem jako zjawiskiem artystycznym zetknęłam się po raz pierwszy około 2001 roku i od tego czasu niezmiennie fascynuje mnie jego bogactwo i różnorodność.
Od 10 lat działam regularnie jako instruktorka tanga (prowadząc szkołę Bravo Tango w Krakowie) i tango – dj, organizując wiele regularnych i okazjonalnych imprez w Krakowie i okolicach (w tym kultową już La Glorietę – plenerową milongę na Plantach krakowskich).
Jako tango -dj dbam przede wszystkim o balans muzycznej energii i o to, żeby całość miała sens i żeby tancerzom chciało się tańczyć.  Lubię Złotą Erę i eksperymenty, wystrzegam się kiczu.

Moja przygoda z tango rozpoczyna się w Lecce w sobotę 6 marca 2004 roku (rok przestępny) po tym, jak kilka tygodni wcześniej uczestniczyłem w wieczorze „candelai” w Palermo. Dosłownie uderza mnie muzyka, taniec i energia uwalniana podczas milongi wśród ludzi tej fantastycznej czwartkowej nocy.

Ścieżkę nauki rozpoczynam od nauczycieli Luciano Donda i Roberty Buoni z Rzymu, którzy dwa razy w miesiącu podczas weekendu przyjeżdżają do Lecce, aby przedstawić nam pierwsze ważne pojęcia dotyczące tanga, które następnie badamy z innymi członkami stowarzyszenia: Blutango, jesteśmy w początki ruchu tanghero w Salento.

We wrześniu tego samego roku niektórzy założyciele zrezygnowali z rozpoczęcia kolejnej działalności tango, więc zostałem jednym z menedżerów stowarzyszenia, od tego momentu rozpocząłem działalność jako organizator tanga i DJ w Lecce do sierpnia 2009 r .: „ Noce białego tanga „w klubie golfowym acaya, we wrześniu 2009 r. Przeprowadzam się do Berlina, gdzie przebywam do października 2018 r., Mieszkając prawie co noc w magicznej atmosferze berlińskich wielokulturowych milong.

Od stycznia 2019 r. Regularnie podróżują do Loci i Por Fiesta w Krakowie, do Metrumm w Bielsku i do fantastycznej Maja milonga w Zabrzu, a także innych wieczorów w sąsiednim Wrocławiu i Brzegu.

Bohaterami, którzy przyczynili się do mojego szkolenia są: do tańca moi pierwsi mistrzowie Donda i Dobry dla podstaw, następnie wielu nauczycieli włoskich i argentyńskich okresowo zmieniało się na naszych kursach G. Quiroz i R. Coen, Ce N. Ochoa , H. Macana, T. Rusconi, M. Panero i P. Hillieges, a następnie Carlos Gavito, który na jednej z ostatnich zajęć w Lecce głęboko zaznaczył mój sposób interpretacji świata tanga. Jeśli chodzi o muzykę Felixa Pichernę, podążaj za nim, gdy tylko jest to możliwe, w Rzymie i Apulii, to było jak latarnia morska, dzięki której jej światło było bardzo jasne. Musimy mieć świadomość i pokorę bycia w służbie tancerzy, otrzymując energię, aby stać się całością, która poprzez muzykę, która pozostaje pierwszym elementem wszystkiego, dąży do osiągnięcia bardzo wysokich synergii i poziomów duchowości.

Z tego powodu wybory muzyczne są różne i zależą głównie od uczestników milongi, nie używam kompilacji tandas są wybierane na podstawie wibracji, które daje mi „utwór”, uśmiechów i zadowolenia wszystkich, tancerzy i organizatorów, podczas i na końcu wieczorem za każdym razem, gdy spłacę wszystko.

Roberto La Barbera: „el Panormo”

Marta Wójcicka

Marta Wójcicka Dj-ka z Krakowa, z kilkuletnim stażem podczas którego grała na wielu eventach polskich i zagranicznych, m-in. w Serbii, Czarnogórze, Republice Czeskiej czy Holandii. Dobór muzyki na milongach uważa za wyzwanie wymagające ciągłej uważności i rozwoju. O mnie: Według mnie wybór muzyki na milondze to wspólna kooperacja pomiędzy tangueros a Dj-em, gdzie ja przekazuję moją energię tancerzom i jednocześnie jestem zainspirowana przez nich. Tworząc tandy obserwuję to, co dzieje się na parkiecie i staram się sprostać oczekiwaniom tancerzy. Najbardziej w byciu dj-em lubię fakt, że każda milonga staje się osobną historią, w której kreowaniu mogę brać udział. Gram tanga głównie z okresu Złotej Ery. Poza muzyką tangową zwracam dużą uwagę na cortiny, które także budują nastrój milongi.

Niedługo minie 11 lat odkąd Tango mnie znalazło i 9 odkąd zacząłem praktykować jako Tango DJ. Moja muzyka jest zawsze wypadkową charakteru milongi, osób, które na nią przychodzą i moich osobistych fascynacji . Lubię odkrywać nowe brzmienia, interpretacje orkiestr Złotej Ery. Staram się tak ją układać, aby zawsze z przyjemnością móc zatańczyć każdą tandę, a największy problem to zawsze ostatnie tandy – czy uspokoić atmosferę łagodnym Fresedo, czy też rozpalić do czerwoności emocje przy pomocy D’Arienzo z Valdezem… Jednym słowem – muszą być EMOCJE

Piotr Kozołub

Ayad Zia

Inspiruje mnie miłość do tańca i muzyki. Mój styl i wybór utworów jest rezultatem kilku lat eksperymentów. Staram się odpowiadać na oczekiwania tańczących, więc najczęściej gram klasyczne tanga, ale w wykonaniach klasycznych jak również i nowych orkiestr. Płynąc z energią uczestników próbuję uczynić każdą milongę najlepszą. Choć uwielbiam utwory Złotej Ery, to wciąż szukam również czegoś innego, aby stworzyć atmosferę i nastrój, zadowalając wiele gustów. Chcę, żeby każdy miał satysfakcję z tańca. Moje ulubione orkiestry to Anibal Troilo, Juan D’Arienzo i Osvaldo Puglieze, jak również nowe orkiestry takie jak Sexteto Milonguero, czy Romantica Milonguera.