DJe

Vladimir Tarasov

Vladimir Tarasov- człowiek, który słucha, dotyka, obserwuje, przekazuje, porusza, opisuje tango – DJ, fotograf, instruktor tanga, organizator, ale przede wszystkim niezmiennie tanguero z pasją. Swoją przygodę z tangiem rozpoczął w 2011 roku w moskiewskim środowisku. Od samego początku, chodząc na milongi, obserwował parkiet przez obiektyw swego aparatu i zatrzymywał ten magiczny świat w swoich zdjęciach. Jako fotograf jest rozpoznawalny i ceniony w środowisku tangowym. Na swoim koncie ma wiele festiwali i maratonów ( w Rosji, Polsce, na Litwie, Białorusi i Ukrainie) , które uwieczniał jako oficjalny fotograf. Jeszcze mieszkając w Rosji zaczął zarażać ludzi tangiem jako instruktor. Z początkiem 2016 roku przeprowadził się do Krakowa, gdzie stał się częścią szkolnej ekipy tango-nuevo.pl. Rozwija świadomość tangową ludzi prowadząc regularne zajęcia oraz weekendowe warsztaty zarówno w Krakowie jak i na wyjazdach.

Jako tancerz ma na swoim koncie pokazy na różnych milongach oraz koncertach. Jest jednym ze współorganizatorów Krakus Aires Tango Festival. Ostatnio zaczął również zapoznawać ludzi z folklorem argentyńskim i zarażać miłością do niego. W Krakowie również wszedł na nową tangową drogę – tangowego DJ’a. Grał na lokalnych, jak i międzynarodowych wydarzeniach w grodzie Kraka i poza nim. Jako tancerz jest mistrzem / miłośnikiem zabawy rytmem oraz miękkiego a jednocześnie gęstego objęcia. Tak jak dla Vladimira- tancerza, tak i dla Vladimira- DJ’a na parkiecie najważniejsza jest energia, wymiana wibracji pomiędzy partnerami. Źródłem tej wymiany jest dla niego muzyka. Jego zdaniem energia powinna przepływać od muzyki do ludzi i na odwrót. Z początku wybiera orkiestry ze Złotej Ery Tanga, a dalej wszystko zależy od tancerzy.

Dagmara (DagKa La Polaca) spędziła wiele lat pracując na Bałkanach. Tańczy tango od 2005 roku. Kierując się zasadą: jak niema tanga tam gdzie mieszkasz zorganizuj je sobie rozkręciła w 2011 argentyńskie tango w Sarajewie i tutaj też zorganizowała swoją pierwszą milongę “Pocas palabras” gdzie rozpoczęła swoją przygodę z DJingiem.

Grała na milongach i festiwalach w Europie (Macedonia, Grecja, Bosnia i Hercegowina, Polska), a także na maratonach, festiwalach i milongach w Argentynie (Cordoba, La Plata, Buenos Aires, Tandil) i Chile. “Lubię złotą erę i nic na to nie poradzę” – Dagmara zawsze patrzy na to, co się dzieje na parkiecie wczuwając się w nastrój tańczących par i na bieżąco układa dla nich tandy, przełamując stereotypy, a jednak zapewniając, że z każdym dźwiękiem serce rwie się do tańca.

Dagmara Pilaszek

Esteban Mario Garcia

Pochodzę z Buenos Aires, od 2002 r. mieszkam w Genewie w Szwajcarii. Pierwsze kroki tanga stawiałem powodowany tęsknotą za ojczyzną.

Dzielę się swoją pasją do tanga, ucząc, organizując milongi i grając jako DJ w całej Europie. Korzystam z każdej okazji, by tańczyć na festiwalach, maratonach i w różnych miastach. Staram się nieustannie wnikać w naturę tanga, rozwijam je uczestnicząc w seminariach, odkrywam nowe techniki i znajduję wciąż nowe inspirację. I zawsze szukam tej idealnej tandy.

Muzyka tanga ma w sobie niewiarygodną moc. Szukam tej mocy w każdym utworze, nieważne czy to guardia vieja czy guardia nueva. To podejście okazało się gwarancją sukcesu na wielu milongach na Ukrainie i poza jej granicami.

German Nemoljakin

Piotr Kozołub

Niedługo minie 11 lat odkąd Tango mnie znalazło i 9 odkąd zacząłem praktykować jako Tango DJ. Moja muzyka jest zawsze wypadkową charakteru milongi, osób, które na nią przychodzą i moich osobistych fascynacji . Lubię odkrywać nowe brzmienia, interpretacje orkiestr Złotej Ery. Staram się tak ją układać, aby zawsze z przyjemnością móc zatańczyć każdą tandę, a największy problem to zawsze ostatnie tandy – czy uspokoić atmosferę łagodnym Fresedo, czy też rozpalić do czerwoności emocje przy pomocy D’Arienzo z Valdezem… Jednym słowem – muszą być EMOCJE

Paxti Marin milonguero, pełen pasji tancerz i DJ od 20 lat lubi czuć bicie serc tancerzy, którzy są w danej chwili na parkiecie. Wkorzystuje bardzo szeroki wybór muzyki od Guardia Vieja do bardziej współczesnych orkiestr o złożonym brzmieniu potwierdzając, że Golden Age jest główna podstawą jego repertuaru. Nigdy nie przeoczy Canaro, D’Arienzo, Di Sarli czy Troilo ,kiedy puszcza muzykę. Patxi żyje i pracuje w Alicante (Hiszpania) i prócz wydarzeń i milong, na które jest zapraszany, jest także DJem rezydentem milongi “Lo de Toya”

Paxti Marin

Roberto Tucci

Roberto o sobie i DJ-owaniu:
„Zawsze zostawałem na milongach z niewielką grupą przyjaciół aż do samego końca, byliśmy tymi, którzy potrzebowali jeszcze kilku tand do pełnego szczęścia. Dlatego, kiedy DJ wyszedł, wrzucałem muzykę z mojego telefonu jeszcze przez pół godziny , a moi przyjaciele byli szczęśliwi.

Kiedyś jeden z organizatorów zasugerował mi bycie DJ-em w dużej milongi.
Więc zacząłem to wspaniałe doświadczenie.
Teraz regularnie gram muzykę w Rzymie i innych włoskich miastach, a ostatnio zacząłem grać w Rosji.

Myślę, że DJ dźwiga dużą odpowiedzialność. Kiedy puszczam muzykę, staram się zrozumieć gusta, nastrój i uczucia tancerzy, aby przekazać odpowiednią muzykę, nawiązać z nimi dialog i zdobyć zaufanie.

Staram się dbać o wszystkie szczegóły, aby uzyskać taki rezultat, a kiedy go osiągam, pojawia się namacalne połączenie między mną a tancerzami. I to jest wielka przyjemność!
W jaki sposób mogę się przekonać, czy moja praca zakończyła się sukcesem? Kiedy ludzie mogą odpocząć na milondze, kiedy się uśmiechają, rozmawiają, tańczą i wymieniają uczucia.

Myślę, że najważniejszą cechą DJ-a jest wrażliwość. Musi czuć ludzi i służyć im w najlepszy sposób. Ponieważ bez ludzi nie ma milong.
Podziwiam różnorodność muzyki, w której wielkie orkiestry potrafią wyrazić ten sam zestaw uczuć. Każdy utwór jest wyjątkowy i cenny. Podoba mi się, jak muzyka może zjednoczyć dwie różne osoby w kreowaniu tańca, który jest częścią życia.”