FOTO / VIDEO

Krzysztof Szelegieniec

Oficjalny operator kamery

Kiedy fotografuję, interesuje mnie uchwycenie światła i chwili. Kiedy kieruję fotografią, pojawia się dodatkowy czynnik, ruch, który pozwala mi tworzyć nowe lub po prostu zyskać istniejący nastrój. Podczas edycji wolę szukać połączeń, aby zrobić cięcie w akcji, jednak nie trzymam się tego absolutnie. Zawsze istnieje niepewność co do ostatecznego wyglądu.

Oficjalny fotograf

Pasjonat tanga i fotografii. Ernest tańczy już ponad 20 lat – najpierw salsę, a od 2009 roku – tango. O swojej fotografii mówi, że to jego najbardziej oddana kochanka – wielokrotnie porzucana dla innych zainteresowań, zawsze do niego wraca i towarzyszy mu od wielu lat. Ernest fotografuje tak jak tańczy – z sercem i zaangażowaniem.

Ernest Winkowski

Vladimir Tarasov

Oficjalny fotograf

Vladimir Tarasov- człowiek, który słucha, dotyka, obserwuje, przekazuje, porusza, opisuje tango – DJ, fotograf, instruktor tanga, organizator, ale przede wszystkim niezmiennie tanguero z pasją. Swoją przygodę z tangiem rozpoczął w 2011 roku w moskiewskim środowisku. Od samego początku, chodząc na milongi, obserwował parkiet przez obiektyw swego aparatu i zatrzymywał ten magiczny świat w swoich zdjęciach. Jako fotograf jest rozpoznawalny i ceniony w środowisku tangowym. Na swoim koncie ma wiele festiwali i maratonów ( w Rosji, Polsce, na Litwie, Białorusi i Ukrainie) , które uwieczniał jako oficjalny fotograf. Jeszcze mieszkając w Rosji zaczął zarażać ludzi tangiem jako instruktor. Z początkiem 2016 roku przeprowadził się do Krakowa, gdzie stał się częścią szkolnej ekipy tango-nuevo.pl. Rozwija świadomość tangową ludzi prowadząc regularne zajęcia oraz weekendowe warsztaty zarówno w Krakowie jak i na wyjazdach.

Jako tancerz ma na swoim koncie pokazy na różnych milongach oraz koncertach. Jest jednym ze współorganizatorów Krakus Aires Tango Festival. Ostatnio zaczął również zapoznawać ludzi z folklorem argentyńskim i zarażać miłością do niego. W Krakowie również wszedł na nową tangową drogę – tangowego DJ’a. Grał na lokalnych, jak i międzynarodowych wydarzeniach w grodzie Kraka i poza nim. Jako tancerz jest mistrzem / miłośnikiem zabawy rytmem oraz miękkiego a jednocześnie gęstego objęcia. Tak jak dla Vladimira- tancerza, tak i dla Vladimira- DJ’a na parkiecie najważniejsza jest energia, wymiana wibracji pomiędzy partnerami. Źródłem tej wymiany jest dla niego muzyka. Jego zdaniem energia powinna przepływać od muzyki do ludzi i na odwrót. Z początku wybiera orkiestry ze Złotej Ery Tanga, a dalej wszystko zależy od tancerzy.