DJe

Alessandro Grillo

Alessandro należy do tradycyjnych Tango Dj. Dzięki swoim wyborom Tand jest w stanie stworzyć przepływ, który obejmuje wszystkich na parkiecie. Lubi ludzi, którzy czują się niesieni przez muzykę, czują się otoczeni pozytywnym i energetycznym nastrojem. Elegancja jest motywem przewodnim jego wyborów, zarówno dla muzyki bardzo rytmicznej i energetycznej, jak i sentymentalnej i namiętnej.

Zaczął grać ponad 10 lat temu w Buenos Aires, studiując główne orkiestry i tango grane przez dj ów.. Kontynuował djing w lokalnych Milongach w Rzymie i za granicą, a także na kilku festiwalach tanga, maratonach i encuentros za granicą we Włoszech i Europie.

Alessandro jest wielkim kolekcjonerem winyli tanga i płyt szelakowych (78 RPM), które nagrywa i odtwarza podczas swoich djsetów, aby jakość dźwięku była niezapomniana dla Twoich uszu. Był organizatorem kilku lokalnych milong, a obecnie prowadzi SPQR Tango Marathon w Rzymie.Katerina Yegorenkova (Charków, Ukraina)
Nie chodzi tylko o miłość – uwielbiam tango! Uwielbiam tańczyć tango, słuchać go, śpiewać tangowe piosenki i grać tango-muzykę na milongach. Najważniejsi są dla mnie ludzie, którzy przyszli na milongę. Chcę, aby tangueros były szczęśliwe podczas wieczoru tanecznego, więc świadomie śledzę nastrój parkietu, słucham jego „oddechu” i gram tandy „tu i teraz” bez ustawionych playlist.
Z mojego punktu widzenia milonga jest integralnym utworem muzycznym, zbudowanym według wszystkich zasad sztuki teatralnej i dramatycznej: fabuła, rozwinięcie fabuły, kulminacja, rozwiązanie, epilog… Uważam, że to parkiet dyktuje wybory do DJ-a, a nie na odwrót. Dlatego nie programuję swojej muzyki przed wydarzeniem, nie staram się „edukować” czy „wyzywać” tancerzy. Moim jedynym celem jest dostarczenie na parkiet najlepszej tanecznej muzyki i obfitej energii.
Nic nie sprawia mi większej przyjemności niż podłoga pełna ludzi, którzy bez wyjątku bawią się od pierwszej do ostatniej tandy.
Tango tańczę od 2012 roku, a jako tango-DJ gram od 2014 roku.

Katerina Yegorenkova

Matteo Marotta

„Taniec… cudowna podróż zbudowana z energii, czystych emocji, pasji, alchemii. Muzyka to najbardziej intymny wyraz tego kim jesteśmy, nasza najgłębsza harmonia. Portret. Uwielbiam zanurzać się w milondze, poczuć  ją w sobie, jako milonguero i Dj, Tango w Twoich objęciach, cofnij się w czasie, nasze serce tańczy, nasza dusza tańczy..”
Tanguera, nauczyciel tanga i DJ tanga (Kijów, Ukraina)

Moja pasja do muzyki tangowej pojawiła się natychmiast, od pierwszej milongi byłam pod jej wrażeniem. Od ponad 10 lat tańczę na milongach i festiwalach tanga w USA, Europie. Podczas moich podróży do Buenos Aires siegnęłam do korzeni muzyki tangowej, chciałam zrozumieć, czym jest/było tango dla porteños? jak tworzyli Argentyńczycy? jak zmieniała się muzyka tanga na przestrzeni lat? Sześć lat temu zacząłem grać jako DJ wierząc, że dobry DJ łączy między innymi tradycję, znajomość muzyki tangowej i zrozumienie tancerzy.

Interpretowanie muzyki może być dla tancerzy ekscytujące lub trudne. Jako tango DJ chcę widzieć wszystkich tancerzy bawiących się na parkiecie, każdy z nas z własnym doświadczeniem i oczekiwaniami. Dążę do tego, aby muzyka łączyła ludzi na milongach, niezależnie od tego, czy tańczą, słuchają, czy po prostu cieszą się wieczorem. Wtedy dzieje się magia milongi. Wtedy dzieje się Tango.

Tatiana TatiVany

Łukasz Laskowski

Łukasz Tango związany z tangiem od tak dawna, że najstarsi górale nawet nie pamiętają 😉 W swoich wyborach muzycznych zwraca uwagę na budowanie nastroju na parkiecie i utrzymywanie pozytywnej energii. Co zagra tym razem? Sam nie wie, bo lista utworów powstaje na bieżąco 🙂 Wiadomo jedno: Preferuje klasyczne utwory znanych i cenionych mistrzów.

Tino Giuseppe Iacovino, jestem musicalizadorem od 2008 r. Wieczorami preferuję muzykę z lat 30. i 40. Główną cechą jest dobór muzyczny pełen energii i romantyzmu, aby w pełni cieszyć się cudem tanga, zarówno instrumentalnego, jak i śpiewanego.
Tino Giuseppe lakovino

Mateusz Stach

Tango jest ze mną od 12 lat, zacząłem tańczyć i grać w Brzegu, gdzie przez wiele lat odbywał się jeden z największych festiwali w Polsce -Magia Tanga. Moja pasja zrodziła się tam właśnie, moje granie zaczęło się na tym magicznym festiwalu, gdzie na początku grałem na wszystkich milongach.

 Gram, tak jak czuję w sercu, tańczę, tak, jak płynie muzyka, wsłuchując się w każdą frazę, w każdy instrument. Aby stworzyć magiczna atmosferę obserwuję tanczących, wczuwam sie w emocje, dostosowuje swoje granie.

Tworzę cudowne playlisty z utworów złotej ery, uwielbiam muzykę dynamiczną i potrafię też zwolnić, aby milonga miała wszystkie odcienie. 

Festiwal w Brzegu, gdzie też przez kilka lat byłem jego współorganizatorem wiele mnie nauczył, rozwinął moją pasję. Dziś gram i tworzę Magic Castle Tango Marathon w Książu, na którym i tym razem, postaram się Was nie zawieść.Projektanci … emocji Dobieranie muzyki ma wiele wspólnego z projektowaniem . Najpierw pojawia się pomysł potem projekt i jego realizacja . Dobór kolejnych elementów składowych całości żeby zbudować harmonijną całość która ma trafić do odbiorcy i poruszyć jego emocje . Projekt gra na oczach … muzyka na uszach ale efekt jest ten sam … powoduje albo zachwyt … albo radość … smutek … bunt … ale zawsze emocje. Grać na emocjach właśnie lubimy najbardziej.M&M Magda i Maciej

Marek Mućko

Moja przygoda z tangiem rozpoczęła się ponad dekadę temu i z upływem czasu zaczęła przeistaczać się w pasję, którą pokochałem. Wraz z pogłębianiem świadomości i wiedzy taneczno-muzycznej poczułem pragnienie dzielenia się swoimi gustami muzycznymi z innymi, tak samo zakręconymi tanecznie ludźmi. Jako TDJ gram muzykę tradycyjną, ale dla sprostania oczekiwań muzycznych wszystkich obecnych niejednokrotnie sięgam do interpretacji innych wykonawców, aniżeli Złotej Ery. Co do orkiestr, to osobiście lubię słuchać wszystkich, bo uwielbiam muzykę. Jednak moimi faworytami są: Biagi, Di Sarli, Pugliese, D’Arienzo, Tanturi. Do zobaczenia i zatańczenia.