DJe

?

………………..

Katerina Yegorenkova (Charków, Ukraina)
Nie chodzi tylko o miłość – uwielbiam tango! Uwielbiam tańczyć tango, słuchać go, śpiewać tangowe piosenki i grać tango-muzykę na milongach. Najważniejsi są dla mnie ludzie, którzy przyszli na milongę. Chcę, aby tangueros były szczęśliwe podczas wieczoru tanecznego, więc świadomie śledzę nastrój parkietu, słucham jego „oddechu” i gram tandy „tu i teraz” bez ustawionych playlist.
Z mojego punktu widzenia milonga jest integralnym utworem muzycznym, zbudowanym według wszystkich zasad sztuki teatralnej i dramatycznej: fabuła, rozwinięcie fabuły, kulminacja, rozwiązanie, epilog… Uważam, że to parkiet dyktuje wybory do DJ-a, a nie na odwrót. Dlatego nie programuję swojej muzyki przed wydarzeniem, nie staram się „edukować” czy „wyzywać” tancerzy. Moim jedynym celem jest dostarczenie na parkiet najlepszej tanecznej muzyki i obfitej energii.
Nic nie sprawia mi większej przyjemności niż podłoga pełna ludzi, którzy bez wyjątku bawią się od pierwszej do ostatniej tandy.
Tango tańczę od 2012 roku, a jako tango-DJ gram od 2014 roku.

Katerina Yegorenkova

?

……………………………………….

Dagmara (DagKa La Polaca) spędziła wiele lat pracując na Bałkanach. Tańczy tango od 2005 roku. Kierując się zasadą: jak niema tanga tam gdzie mieszkasz zorganizuj je sobie rozkręciła w 2011 argentyńskie tango w Sarajewie i tutaj też zorganizowała swoją pierwszą milongę “Pocas palabras” gdzie rozpoczęła swoją przygodę z DJingiem. Grała na milongach i festiwalach w Europie (Macedonia, Grecja, Bosnia i Hercegowina, Polska), a także na maratonach, festiwalach i milongach w Argentynie (Cordoba, La Plata, Buenos Aires, Tandil) i Chile. “Lubię złotą erę i nic na to nie poradzę” – Dagmara zawsze patrzy na to, co się dzieje na parkiecie wczuwając się w nastrój tańczących par i na bieżąco układa dla nich tandy, przełamując stereotypy, a jednak zapewniając, że z każdym dźwiękiem serce rwie się do tańca.

Dagmara Pilaszek

Łukasz Laskowski

Łukasz Tango związany z tangiem od tak dawna, że najstarsi górale nawet nie pamiętają 😉 W swoich wyborach muzycznych zwraca uwagę na budowanie nastroju na parkiecie i utrzymywanie pozytywnej energii. Co zagra tym razem? Sam nie wie, bo lista utworów powstaje na bieżąco 🙂 Wiadomo jedno: Preferuje klasyczne utwory znanych i cenionych mistrzów.

Inspiruje mnie miłość do tańca i muzyki. Mój styl i wybór utworów jest rezultatem kilku lat eksperymentów. Współorganizując i grając na regularnej cotygodniowej milondze oraz grając na różnych maratonach i festiwalach, staram się odpowiadać na oczekiwania tańczących. Najczęściej gram klasyczne tanga, ale w wykonaniach klasycznych jak również i nowych orkiestr. Płynąc z energią uczestników próbuję uczynić każdą milongę najlepszą. Ayad Zia (Wrocław, Poland/Toronto, Canada)

Ayad Zia

Tatiana TatiVany

Tanguera, nauczyciel tanga i DJ tanga (Kijów, Ukraina)

Moja pasja do muzyki tangowej pojawiła się natychmiast, od pierwszej milongi byłam pod jej wrażeniem. Od ponad 10 lat tańczę na milongach i festiwalach tanga w USA, Europie. Podczas moich podróży do Buenos Aires siegnęłam do korzeni muzyki tangowej, chciałam zrozumieć, czym jest/było tango dla porteños? jak tworzyli Argentyńczycy? jak zmieniała się muzyka tanga na przestrzeni lat? Sześć lat temu zacząłem grać jako DJ wierząc, że dobry DJ łączy między innymi tradycję, znajomość muzyki tangowej i zrozumienie tancerzy.

Interpretowanie muzyki może być dla tancerzy ekscytujące lub trudne. Jako tango DJ chcę widzieć wszystkich tancerzy bawiących się na parkiecie, każdy z nas z własnym doświadczeniem i oczekiwaniami. Dążę do tego, aby muzyka łączyła ludzi na milongach, niezależnie od tego, czy tańczą, słuchają, czy po prostu cieszą się wieczorem. Wtedy dzieje się magia milongi. Wtedy dzieje się Tango.