DJe

Fernando Romero Chucky

Fernando Romero Chucky: Tancerz, choreograf, performer, DJ, artysta. Tańczy zarówno tango argentyńskie, jak i folklor, ciągle badając i kreując nowe możliwości ruchu i interpretacji. W swoim nauczaniu skupia się na poszukiwaniu naturalności i komforcie poruszania się, nie rezygnując z aspektów technicznych

Katerina Yegorenkova (Charków, Ukraina)
Nie chodzi tylko o miłość – uwielbiam tango! Uwielbiam tańczyć tango, słuchać go, śpiewać tangowe piosenki i grać tango-muzykę na milongach. Najważniejsi są dla mnie ludzie, którzy przyszli na milongę. Chcę, aby tangueros były szczęśliwe podczas wieczoru tanecznego, więc świadomie śledzę nastrój parkietu, słucham jego „oddechu” i gram tandy „tu i teraz” bez ustawionych playlist.
Z mojego punktu widzenia milonga jest integralnym utworem muzycznym, zbudowanym według wszystkich zasad sztuki teatralnej i dramatycznej: fabuła, rozwinięcie fabuły, kulminacja, rozwiązanie, epilog… Uważam, że to parkiet dyktuje wybory do DJ-a, a nie na odwrót. Dlatego nie programuję swojej muzyki przed wydarzeniem, nie staram się „edukować” czy „wyzywać” tancerzy. Moim jedynym celem jest dostarczenie na parkiet najlepszej tanecznej muzyki i obfitej energii.
Nic nie sprawia mi większej przyjemności niż podłoga pełna ludzi, którzy bez wyjątku bawią się od pierwszej do ostatniej tandy.
Tango tańczę od 2012 roku, a jako tango-DJ gram od 2014 roku.

Katerina Yegorenkova

Marta Wójcicka

Marta Wójcicka Dj-ka z Krakowa, z kilkuletnim stażem podczas którego grała na wielu eventach polskich i zagranicznych, m-in. w Serbii, Czarnogórze, Republice Czeskiej czy Holandii. Dobór muzyki na milongach uważa za wyzwanie wymagające ciągłej uważności i rozwoju. O mnie: Według mnie wybór muzyki na milondze to wspólna kooperacja pomiędzy tangueros a Dj-em, gdzie ja przekazuję moją energię tancerzom i jednocześnie jestem zainspirowana przez nich. Tworząc tandy obserwuję to, co dzieje się na parkiecie i staram się sprostać oczekiwaniom tancerzy. Najbardziej w byciu dj-em lubię fakt, że każda milonga staje się osobną historią, w której kreowaniu mogę brać udział. Gram tanga głównie z okresu Złotej Ery. Poza muzyką tangową zwracam dużą uwagę na cortiny, które także budują nastrój milongi.

Dagmara (DagKa La Polaca) spędziła wiele lat pracując na Bałkanach. Tańczy tango od 2005 roku. Kierując się zasadą: jak niema tanga tam gdzie mieszkasz zorganizuj je sobie rozkręciła w 2011 argentyńskie tango w Sarajewie i tutaj też zorganizowała swoją pierwszą milongę “Pocas palabras” gdzie rozpoczęła swoją przygodę z DJingiem. Grała na milongach i festiwalach w Europie (Macedonia, Grecja, Bosnia i Hercegowina, Polska), a także na maratonach, festiwalach i milongach w Argentynie (Cordoba, La Plata, Buenos Aires, Tandil) i Chile. “Lubię złotą erę i nic na to nie poradzę” – Dagmara zawsze patrzy na to, co się dzieje na parkiecie wczuwając się w nastrój tańczących par i na bieżąco układa dla nich tandy, przełamując stereotypy, a jednak zapewniając, że z każdym dźwiękiem serce rwie się do tańca.

Dagmara Pilaszek

Łukasz Laskowski

Łukasz Tango związany z tangiem od tak dawna, że najstarsi górale nawet nie pamiętają 😉 W swoich wyborach muzycznych zwraca uwagę na budowanie nastroju na parkiecie i utrzymywanie pozytywnej energii. Co zagra tym razem? Sam nie wie, bo lista utworów powstaje na bieżąco 🙂 Wiadomo jedno: Preferuje klasyczne utwory znanych i cenionych mistrzów.

„Żyję muzyką jak taniec… cudowna podróż zbudowana z energii, czystych emocji, pasji, alchemii. Muzyka to najbardziej intymny wyraz tego kim jesteśmy, nasza najgłębsza harmonia. Portret. Uwielbiam zanurzać się w Milonga, poczuj to w sobie, milonguero i Dj, Tango w Twoich objęciach, cofnij się w czasie, nasze serce tańczy, nasza dusza tańczy”

Matteo Marotta

Tatiana TatiVany

Tanguera, nauczyciel tanga i DJ tanga (Kijów, Ukraina)

Moja pasja do muzyki tangowej była natychmiastowa – od pierwszej milongi się jej poddałem. Od ponad 10 lat podoba mi się jako tancerka na milongach i festiwalach tanga w USA, Europie, a także podczas moich podróży do Buenos Aires. Wciągnięty do korzeni muzyki tangowej, chciałem zrozumieć, czym jest/było tango dla porteños? jak to stworzyli Argentyńczycy? jak zmieniała się muzyka tanga na przestrzeni lat? Sześć lat temu zacząłem grać jako DJ wierząc, że dobry DJ łączy między innymi tradycję, znajomość muzyki tangowej i zrozumienie tancerzy.

Interpretowanie muzyki może być dla tancerzy ekscytujące lub trudne. Jako tango DJ chcę widzieć wszystkich tancerzy bawiących się na parkiecie, każdy z nas z własnym doświadczeniem i oczekiwaniami. Dążę do tego, aby muzyka łączyła ludzi na milongach, niezależnie od tego, czy tańczą, słuchają, czy po prostu cieszą się wieczorem. Wtedy dzieje się magia milongi. Wtedy dzieje się Tango.