DJe

German Nemoljakin

Muzyka tanga jest niesamowicie potężna. Szukam mocy w każdym utworze, który gram, bez względu na to, czy jest to guardia vieja czy guardia nueva. Podejście, które sprawdziło się na licznych milongach i festiwalach na Ukrainie i w Europie
Solomiya Humetska: Tango zajmuję się od 8 lat, z czego 5 grałam na milongach na Ukrainie (Lwów, Kijów, Odessa). Gdybyście mnie zapytali, dlaczego zacząłem tańczyć tango i didżejowanie, odpowiedziałbym, że to wszystko przez muzykę – oczarowała mnie, a magia wciąż nie przeminęła. Uwielbiam wszechstronność Troilo, szanuję głębię dramatu Pugliese i filozofię Demare, rozkoszuję się nieskończonym liryzmem Di Sarli i delikatnością Fresedo, podziwiam lekkość De Angelisa, wigor D’Arienzo i nieprzewidywalność Biagiego. .. Grając na milongach proponuję każdemu przeżyć te wszystkie emocje na parkiecie.

Solomiya Humetska

Marta Wójcicka

Marta Wójcicka Dj-ka z Krakowa, z kilkuletnim stażem podczas którego grała na wielu eventach polskich i zagranicznych, m-in. w Serbii, Czarnogórze, Republice Czeskiej czy Holandii. Dobór muzyki na milongach uważa za wyzwanie wymagające ciągłej uważności i rozwoju. O mnie: Według mnie wybór muzyki na milondze to wspólna kooperacja pomiędzy tangueros a Dj-em, gdzie ja przekazuję moją energię tancerzom i jednocześnie jestem zainspirowana przez nich. Tworząc tandy obserwuję to, co dzieje się na parkiecie i staram się sprostać oczekiwaniom tancerzy. Najbardziej w byciu dj-em lubię fakt, że każda milonga staje się osobną historią, w której kreowaniu mogę brać udział. Gram tanga głównie z okresu Złotej Ery. Poza muzyką tangową zwracam dużą uwagę na cortiny, które także budują nastrój milongi.

Dagmara (DagKa La Polaca) spędziła wiele lat pracując na Bałkanach. Tańczy tango od 2005 roku. Kierując się zasadą: jak niema tanga tam gdzie mieszkasz zorganizuj je sobie rozkręciła w 2011 argentyńskie tango w Sarajewie i tutaj też zorganizowała swoją pierwszą milongę “Pocas palabras” gdzie rozpoczęła swoją przygodę z DJingiem. Grała na milongach i festiwalach w Europie (Macedonia, Grecja, Bosnia i Hercegowina, Polska), a także na maratonach, festiwalach i milongach w Argentynie (Cordoba, La Plata, Buenos Aires, Tandil) i Chile. “Lubię złotą erę i nic na to nie poradzę” – Dagmara zawsze patrzy na to, co się dzieje na parkiecie wczuwając się w nastrój tańczących par i na bieżąco układa dla nich tandy, przełamując stereotypy, a jednak zapewniając, że z każdym dźwiękiem serce rwie się do tańca.

Dagmara Pilaszek

Ayad Zia

Inspiruje mnie miłość do tańca i muzyki. Mój styl i wybór utworów jest rezultatem kilku lat eksperymentów. Staram się odpowiadać na oczekiwania tańczących, więc najczęściej gram klasyczne tanga, ale w wykonaniach klasycznych jak również i nowych orkiestr. Płynąc z energią uczestników próbuję uczynić każdą milongę najlepszą. Choć uwielbiam utwory Złotej Ery, to wciąż szukam również czegoś innego, aby stworzyć atmosferę i nastrój, zadowalając wiele gustów. Chcę, żeby każdy miał satysfakcję z tańca. Moje ulubione orkiestry to Anibal Troilo, Juan D’Arienzo i Osvaldo Puglieze, jak również nowe orkiestry takie jak Sexteto Milonguero, czy Romantica Milonguera.

Tino Giuseppe Iacovino, jestem musicalizadorem od 2008 r. Wieczorami preferuję muzykę z lat 30. i 40. Główną cechą jest dobór muzyczny pełen energii i romantyzmu, aby w pełni cieszyć się cudem tanga, zarówno instrumentalnego, jak i śpiewanego.

Tino Giuseppe lacovino

Nathan Leptin

Moja przygoda z DJ-ką zaczęła się w 2014 roku, kiedy grałem na kilku różnych milongach w moim rodzinnym mieście Muenster. Od tego czasu zbieram doświadczenia w wielu różnych miejscach zarówno w Niemczech, jak i innych krajach Europy. Regularnie gram na różnych Milongach w moim rodzinnym Hamburgu.
Kiedy gram jako DJ, czuję się, jakbym tańczył z całym tłumem. Przepływ energii od i do ludzi na parkiecie daje mi radość, która jest tak samo intensywna jak moja pasja do tańca i muzyki tanga. Staram się zbalansować rytm i melodię, choć muszę przyznać, że skłaniam się w stronę szybszej i bardziej energetycznej części muzyki tangowej.

….Magdalena jest doświadczonym międzynarodowym dj tango z głęboką wiedzą muzyczną! Jej łagodna pozytywna osobowość i wpływ wszystkich stylów muzycznych sprawiają, że jest stabilna i niezbędna! Głównie jej tango jest romantyczne! Oparte na głębokich uczuciach! Słodycz, delikatność i cudowność zmieszane z mocnymi ekspresjami dramatu i muzykalności! Wyjątkowo utrzymuje wysoki poziom podczas swojej gry i potrafi sprawić radość wszystkim melomanom! Zawsze zaskakujące stylem i harmonią…

Magdalena Konieczna